Oprava poškozené omítky kostela Nejsvětější Trojice

Datum | 15.8.2023

Po střelbě na kostelíček Nejsvětější Trojice na Starém hřbitově v Ledči nad Sázavou v průběhu  léta 2022 vznikla škoda ve výši 152.000,-Kč!  Je to trestný čin! Celkem bylo na jeho pravou stranu a věž vypáleno z malorážky záškodníka 59 ran, což vytvořilo padesát devět dosti hlubokých děr do omítky.  Oprava v měsíci červenci 2023 si vyžádala uvést vše do původního stavu co se týká skladby fasády a nátěrů omítky fasády. V důsledku toho, že čelní stěna kostela by byla barevně odlišena starou a novou barvou či odstínem barvy omítky jsme se s technickým dozorem rozhodli opravit i čelní stěnu. Vše  nejlepším  materiálem pro tento účel předepsaným. Cena  základní 152.000,- Kč byla zaplacena  z pojištění, dalších náklady  zaplatí  děkan Jan Bárta. Celková finanční částka bude uvedena až po revizi provedených nákladů na opravu.

Následně firma Wandel zhotovila nové schody ke vchodu z jižní strany kostela. Cena činila 97.000,- Kč.

„Chtěl bych poděkovat Firmě TOST s.r.o. a jejímu řediteli panu Františku Vavřičkovi za vstřícný přístup a provedení opravy. Dá-li Bůh chtěl bych příští rok dokončit opravu omítky na zbývající části kostelíčka směrem k řece. Ovšem záleží, jaká bude podpora města Ledče n.S. a farníků. Chtěl jsem vyhlásit  veřejnou sbírku na tento účel ale bylo mi to rozmluveno…. Ale jako vždy se nevzdávám! S Boží pomocí a s díkem.“

V úctě ThDr.  Jan Bárta, děkan!

Opravená omítka na jižní straně a nové schodiště na severní straně kostela Nejsvětější Trojice