Život farnosti

Děti a mládež | Střední generace | Senoři | Pastorační a ekonomická rada

Děti a mládež

Výuka náboženství

Probíhá na Základní škole a na faře. Děti z prvního stupně se scházejí ve škole a jsou rozděleni do dvou skupin – 1.-2. třída,3.-5. třída. Hlavními tématy je poznání Ježíše jako Božího  i lidského syna, jeho  poslání a činnost, vytváření  dobrých a zdravých vzájemných vztahů  založených na kamarádství, důvěře, toleranci a odpuštění.

Děti z druhého stupně ZŠ a Gymnázia se scházejí na faře. Témata jsou různá, dle zájmu dětí, kromě biblických – NZ, SZ, je to desatero, svátosti, círk dějiny, různá náboženství, životní a společenské problémy, vztahy  apod.

Mše svatá pro rodiny s dětmi

Mše sv. se koná jednou za měsíc. Rodiče s dětmi mají vyhrazené přední lavice. Kázání je zaměřené na děti. Děti přináší obětní dary. Mši hudebně doprovází místní rytmická skupina LeFfaTha pod vedením Barči Wolfové.

Společenství pro děti

Setkání se uskutečňuje 1x za měsíc. Je určeno pro děti, které chtějí být spolu, společně si hrát, povídat , sportovat a mimo tyto aktivity chtějí také prožít chvilku při společné modlitbě. Spolčo je rozděleno na dvě skupinky. V první jsou děti od 4 do 10 let, program připravují studenti s Mgr. Janou Sklenářovou. Ve druhé jsou děti od 11 do 16 let, program připravují mladí lidé z   táborového týmu LeFfaTha.

Víkendovky pro děti

Jarní a podzimní víkendový pobyt na  naší faře pro děti od 7 do 15 let. Program připravují mladí lidé z  táborového týmu LeFfaTha pod vedením Barči Wolfové.

Farní tábor

Letní týdenní pobyt na faře v sousedních farnostech. Tábor je určený pro děti od 7 do 15 let. Nechybí celotáborová hra, duchovní slůvko, mše svatá, sport, výlety, koupání apod. Program připravují mladí lidé z táborového týmu LeFfaTha pod vedením Barči Wolfové.

Střední generace a rodiny

Hovory o víře

Setkání je otevřené pro všechny, kdo chtějí prohlubovat a  posilovat svou víru. Společně se zamýšlíme nad daným tématem, diskutujeme a sdělujeme své zkušenosti. Nechybí ani společná modlitba. Podkladem je Katechismus katolické církve a Bible. Aktuální téma je vždy uvedeno na plakátku a v ohláškách. Setkání je 1x za měsíc na faře.

Modlitby matek

Maminky a babičky se schází 1x za měsíc ke společné modlitbě za děti a mládež.

Společenství rodin

Společenství rodin se schází nepravidelně při různých vzdělávacích, pastoračních, kulturních, společenských a sportovních akcích pro rodiny. Jsou to například biblické hodiny, modlitby rodičů a prarodičů za děti, besedy, promítání dokumentárních filmů, letní sportovní akce atd.

Senioři

Modlitební společenství seniorů

Schází se každý pátek po ranní mši svaté. Toto společenství se schází již několik let. Náplní setkání je rozjímavý růženec, duchovní četba. Účastní se především ženy. Pokud má někdo z tohoto společenství nějaké významné životní výročí, vždy je na něj pamatováno s blahopřáním , malým dárečkem a nechybí ani posezení při kávě či čaji a malé občerstvení.

Pastorační a ekonomická rada farnosti

Pastorační rada farnosti

do 23.6. 2027

P.ThDr. Jan Bárta – předseda; Mgr. Jana Sklenářová – pastorační asistentka
Tomáš Březík; Ing. Stanislav Fiala; Jan Hoskovec; Jindřich Javorský st.;
MUDr. Jan Maštálka st.; Bc. Terezie Veletová; Věra Vošická; Josef Rajdl st. za ERF

Ekonomická rada farnosti

do 1.4. 2024

P.ThDr. Jan Bárta – předseda
Mgr. Jana Sklenářová – hospodářka; Václav Vacek; Josef Rajdl st.