Knihovna

Farní knihovna byla založena v roce 1999 a je umístěna ve společenské místnosti na faře. Obsahuje přes 950 knižních svazků, DVD a CD nosiče. V červnu 2013 byl mimo jiné automatizován systém výpůjček, což umožňuje zefektivnit činnost knihovny.

Knihy jsou půjčovány v neděli po ranní mši svaté

Knihovna bude otevřena 10.12. v 10.15 hod.

Seznam publikací

Nové tituly v knihovně

Postel hospoda kostel

Czendlik, Zbigniew: POSTEL HOSPODA KOSTEL

Není kněz jako kněz. Zbigniew Czendlik je toho důkazem. Miluje ženy, rád si pochutná na dobré whisky, v hospodě je jako doma. Nahlédnete do soukromí tohoto pozoruhodného muže a zjistíte, jak vnímá mezilidské vztahy, život i Boha.

Děcka valíme do nebe

Mayer, Robert: DĚCKA, VALÍME DO NEBE

Kniha vyhrála anketu Katolického týdeníku KNIHA ČTENÁŘŮ 2016! P. Mgr. Robert Maria Mayer OFMConv. nečekaně zemřel v únoru 2016. Nadšeně šířil zprávu o Boží dobrotě, lásce a milosrdenství k člověku. Do srdcí lidí se zapsal jako radostný a pokorný kněz s velkým darem duchovního otcovství.

Tiché světlo

Wohl, Louis: TICHÉ SVĚTLO

Velikán Tomáš Akvinský, nedostižný myslitel a mystik, se nám přiblíží jako člověk v procesu zrání, jako usilovný hledač pravdy. Navíc možná s překvapením zjistíme, že doba středověku nebyla ani černobílá ani temná, byla jen jinak náročná než je doba naše.

V úžasu z Nejvyššího

Quattrocchi, Paolino: V ÚŽASU Z NEJVYŠŠÍHO

Svěží duchovní životopis Rafaela Arnáize Baróna (1911–1938), trapisty z kláštera San Isidro ve Španělsku. Zemřel v pověsti svatosti ve věku sedmadvaceti let. Jako patrona mládeže jej blahořečil ještě Jan Pavel II., roku 2009 byl svatořečen.