Noc kostelů

Datum | 13.6.2023
Při letošní patnácté Noci kostelů naše farnost otevřela kostel sv. Václava v Chřenovicích a kostel sv. Jana Křtitele v Sačanech.
V kostele v Chřenovicích byla připravena komentovaná prohlídka, koncert farní skupiny Le.Ffa.Tha s rytmickými písněmi a varhanní skladby v podání Ing. Josefa Rajdla s doprovodem klarinetu v podání  bratra  Jana Rajdla.
Pro děti bylo připraveno puzzle a hra Detektiv v kostele. Po vyluštění dostaly odměnu. Pro všechny byly k rozebrání letáčky a záložky s duchovní myšlenkou a ruličky s biblickým citátem. Nechyběly ani perníčky ve tvaru kostela.  Návštěvníci si mohli projít celý kostel, včetně kůru a věže až ke zvonům.
V kostele v Sačanech byl koncert dechové hudby pod vedením pana Petra Hoskovce a vystoupení mladých hudebníků ze ZUŠ Ledeč nad Sázavou pod vedením paní Soni Brabcové.
J.S.