Želivský klášter má nového opata

Datum | 5.6.2022

Kanonie premonstrátů v Želivě oznamuje, že dne 31. května 2022 byl novým želivským opatem zvolen bratr Tadeáš Robert Spišák. Do služby byl uveden generálním opatem řádu, Josem Woutersem. Nastoupil po opatu Jáchymovi, kterému letos skončilo funkční období. Nový opat se narodil v roce 1982 v Košicích. Slavné sliby složil v premonstrátském řádu v roce 2009 a téhož roku přijal také kněžské svěcení. Po vysvěcení působil jako farní vikář v Želivě, v Humpolci a taktéž pracoval jako kaplan pro mládež humpoleckého vikariátu. Od roku 2014 sloužil jako správce farnosti v Želivě, později také v Jiřicích a 1. ledna 2016 byl jmenován do služby želivského převora, kterou vykonával až do opatské volby. Spolubratři novému, již 52. želivskému opatovi vyprošují hodně Božích milostí a veřejnost žádají o modlitby za něj i za celou komunitu.

Sdíleno z webu: https://www.zeliv.eu/