Noc kostelů

Datum | 23.6.2022

Desátého června při letošní  Noci kostelů byl otevřený kostel sv. Jana Křtitele v Sačanech.  Kostel prošel několikaletou rekonstrukcí od podlahy až po půdu, včetně omítek a střechy.  V červnu byla dokončena elektroinstalace a zprovozněn elektrický pohon zvonu Hubert. Ten zahájil letošní Noc kostelů a přivolal velké množství lidí. Na koncert dechové hudby pod vedením pana Petra Hoskovce přišli lidé a farníci z blízkého okolí. Po přečtení pozdravu pana děkana Bárty a pana starosty Borovského nám zahrály a zazpívaly mladé hudebníce ze ZUŠ v Ledči nad Sázavou pod vedením  paní Soni Brabcové. Na varhany zahrála paní Jiřina Hoskovcová. Celý program byl zakončený před půl desátou ztišením a modlitbou.  Vedení obce Kozlov zajistilo pro všechny návštěvníky malé pohoštění.
Děkuji všem, kteří se zapojili do přípravy a průběhu programu.

J. Sklenářová; foto: S. Fiala