Noc kostelů

Datum | 5.6.2019

Děkanský kostel sv. Petra a Pavla otevřel nejen své hlavní dveře , ale i další běžně nepřístupné prostory. Toho využili cizí návštěvníci, ale i někteří farníci. Otevřena byla sakristie i oratoř. Téměř všichni lidi včetně několika dětí vystoupali do věže, kde třikrát během večera proběhla komentovaná prohlídka, včetně historie zvonů. Dvě komentované prohlídky  o historii kostela  byly  doplněny starými fotografiemi. Nechybělo ani hudební vystoupení. Nejprve nám zazpívala  děvčata ze skupiny Le.Ffa.Tha rytmické písně, pak usedl za královský nástroj varhany dvanáctiletý Stanislav Mühlfait, který předvedl  své velké umění. Pro děti byl připravený pracovní list s úkoly.  Na závěr jsme se sešli v potemnělém kostele k chvilce ztišení a modlitbě.  Kostel navštívilo kolem 140 lidí. Děkuji všem, kteří pomáhali s přípravou a organizací akce.

J. Sklenářová; foto S. Fiala