Pěší pouť za Jirkovo uzdravení

Datum | 21.10.2018

Vsobotu 29. září se uskutečnila pěší pouť do Číhoště za uzdravení farníka a kamaráda Jiřího Zejdy 38. letého ženatého muže a otce čtyřletého syna, který již pátým rokem bojuje se vzácným typem rakoviny a v současné době podstupuje náročnou léčbu chemoterapií v kombinaci s biologickou léčbou.
Na pochod z Ledče nad Sázavou vyrazilo asi čtyřicet farníků, kamarádů a známých J. Zejdy. Cestou je doprovázel a svátost smíření poutníkům poskytoval P. Gorazd Tomáš Plavnický. Ve třináct hodin v cíli cesty v Číhošti byla za nemocného sloužena mše svatá s prosbami za jeho uzdravení. Tady počet přítomných vrostl o ty, kteří se na místo dopravili auty a činil asi sto lidí.
Kéž Bůh vyslyší modlitby a prosby poutníků!

F. Stýblo; foto: M. Zejdová

Ráda bych k tomu jen poznamenala: „Velký dík Lucce(Jirkově ženě) a Maje za skvělou myšlenku a realizaci pouti za bráškovo uzdravení a dík všem, kteří se jí účastnili a nebo byli v myšlenkách a modlitbě s námi a Jirkou.
Pro mě tato akce měla velký osobní význam a mám z ní úžasný a pozitivní pocit, který mě stále hřeje na duši.“
M. Zejdová