Pěší pouť za umělce

Datum | 2.9.2018

Letošní trasa již dvanácté pěší pouti za umělce vedla ze Sázavy přes Ledeč n.S. a Číhošť do Želiva.  Ledečská farnost tak tři dny poskytla přístřeší asi 25 poutníkům. V úterý 24.7. v odpoledních hodinách doputovali poutníci ze Sázavy k nám. Po krátkém odpočinku společně našimi farníky slavili v děkanském kostele mši svatou.  Po ní, ve zcela zaplněné farní místnosti, si vyslechli přednášku o“ Kříži číhošťském“   – o životě, kněžství a mučednické smrti P. Josefa Toufara.  Náš rodák, básník a publicista Miloš Doležal vyprávěl velice poutavě a zajímavě o P. Toufarovi. Byl jedním z důležitých svědků jeho návratu do Číhoště. Ve středu 25.7. se poutníci vydali právě do Číhoště. Po návratu zpět na naši faru, odpočinku a večeři byl  nejen pro ně připravený varhanní koncert. František Fiala, hudebník z Brna, s manželkou Helenou a dcerou Míšou nám předvedli něco ze svého hudebního umění. Ve čtvrtek ráno  poutníci opustili naši faru a odešli přes Kaliště do Želiva.

J. Sklenářová